Naturalnie dla dziecka – postaw na olej kokosowy

Szukając najlepszych rozwiązań w pielęgnacji delikatnej skóry dziecka warto sięgnąć po olej kokosowy. Ten olej będący jednym z najzdrowszych na świecie olejów świetnie sprawdza się w roli preparatu do pielęgnacji dla dzieci i niemowląt. Dodatkowo okazuje się, że jest niemal uniwersalny! Chcesz wiedzieć, jak można go wykorzystać w pielęgnacji dzieci? Zapraszam do lektury.

Olej kokosowy w kąpieli

Kąpiele w ciepłej wodzie z dodatkiem oleju kokosowego bardzo dobrze nawilżają i natłuszczają skórę. Po takiej kąpieli często nie jest już konieczne dodatkowe natłuszczanie olejkami lub stosowanie balsamu do ciała. Dodatkowo taka kąpiel powoduje, że nie zostaje naruszona warstwa lipidowa naskórka a tym samym naturalna flora bakteryjna. Wpływa to również na ogólną odporność organizmu dziecka i zapewnia ochronę przeciw szkodliwym czynnikom zewnętrznym.

Olej kokosowy do włosów i skóry głowy

Olej kokosowy dzięki swoim właściwościom natłuszczającym bardzo dobrze sprawdza się w pielęgnacji skóry głowy. Jednocześnie dobrze się wchłania więc znajduje zastosowanie w problematycznej skórze z tendencją do łuszczenia. Nadaje się również do pielęgnacji tak delikatnego obszaru jakim jest ciemieniucha. Wmasowując go stopniowo i skutecznie można ją usunąć. Nakładając olej kokosowy wykonać lekki masaż głowy dziecka. Po tym wystarczy wyczesać miękką szczotką pozostałe na głowie łuski. Olej Pomaga usunąć martwy, łuszczący się naskórek. Takie działanie olej kokosowy zawdzięcza bogatemu wysyceniu w kwasy tłuszczowe, co umożliwia mu optymalne nawilżanie. Olej kokosowy można stosować do pielęgnacji włosów dziecka, doskonale je odżywia i jednocześnie nie obciąża.

Olej kokosowy do pielęgnacji ciała

Dzięki swoim odżywczym i nawilżającym właściwością z powodzeniem może być stosowany zamiast oliwki lub balsamu do ciała. Olej kokosowy hamuje rozwój wolnych rodników, co pomaga zachować sprężystość i elastyczność skóry. Taka skóra jest mniej podatna na podrażnienia, zadrapania czy łuszczenie.

Olej kokosowy w higienie jamy ustnej

Olej kokosowy sprawdza się w charakterze płynu do płukania jamy ustnej. Sprawdza się w takim przypadku, gdy pojawiają się afty, podrażnienia oraz gdy dziecko ząbkuje. Eliminuje wtedy ból i drobne krwawienia dziąseł. Może stanowić alternatywę dla tradycyjnych past do zębów i można go stosować już od pierwszego ząbka dziecka.

Olej kokosowy na odparzenia i pod pieluszkę

Kolejnym z zastosowań oleju kokosowego jest jego dobroczynny wpływ na zaczerwienioną i podrażnioną pupę dziecka. Z powodzeniem może być stosowany zamiast tradycyjnych kremów na odparzenia.

Kochanie zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com